ПЕРЕЛІК ПРЕДМЕТІВ,

обрані учнями 11 – х класів на ЗНО- 2019

Математика

1. Екштейн Олександра

2. Каращук Юлія (ДПА)

3. Колодіст Катерина (ДПА)

4. Котріков Андрій (ДПА)

5. Маркушевський Антон (ДПА)

6. Мосейчук Катерина (ДПА)

7. Моторний Ігор (ДПА)

8. Чебанова Катерина (ДПА)

9. Чимирис Станіслав (ДПА)

10. Гавриленко Денис (ДПА)

11. Скрипнік Вероніка (ДПА)

12. Кондур Олександра (ДПА)

13. Івашина Богдан (ДПА)

14. Дмитрян Артем

15. Мазенко Павло

Історія України

1. Левінська Ксенія (ДПА)

2. Попкова Аміна (ДПА)

3. Екштейн Олександра (ДПА)

4. Качан Юлія (ДПА)

5. Охріменко Єлизавета (ДПА)

6. Піскун Катерина (ДПА)

7. Тесцов Євген (ДПА)

8. Ткаченко Костянтин (ДПА)

9. Пікульова Катерина (ДПА)

10. Торін Назар (ДПА)

11. Гавриленко Денис (ДПА)

12. Безверха Вікторія (ДПА)

13. Бережна Ірина (ДПА)

14. Романюк Артем (ДПА)

15. Митрофайло Вікторія (ДПА)

16. Карандєєва Катерина (ДПА)

17. Волошин Олександр (ДПА)

18. Івашина Богдан (ДПА)

19. Багрін Владислав (ДПА)

20. Дмитрян Артем (ДПА)

21. Пузанова Аліна (ДПА)

22. Мазенко Павло (ДПА)

23. Штурко Роман (ДПА)

24. Александрова Оксана (ДПА)

Географія

1. Левінська Ксенія (ДПА)

2. Попкова Аміна

3. Екштейн Олександра (ДПА)

4. Колодіст Катерина (ДПА)

5. Моторний Ігор (ДПА)

6. Тесцов Євген (ДПА)

7. Чебанова Катерина (ДПА)

8. Безверха Вікторія (ДПА)

9. Бережна Ірина (ДПА)

10. Романюк Артем (ДПА)

11. Волошин Олександр (ДПА)

12. Кондур Олександра (ДПА)

13. Багрін Владислав (ДПА)

14. Пузанова Аліна (ДПА

15. Александрова Оксана (ДПА)

Англійська мова

1. Левінська Ксенія

2. Каращук Юлія

3. Чебанова Катерина

4. Шаманський Дмитро (ДПА)

5. Чимирис Станіслав (ДПА)

6. Торін Назар (ДПА)

7. Гавриленко Денис

8. Бережна Ірина

9. Кондур Олександра (ДПА)

10. Дмитрян Артем (ДПА)

Біологія

1. Качан Юлія (ДПА)

2. Маркушевський Антон (ДПА)

3. Мосейчук Катерина (ДПА)

4. Охріменко Єлизавета (ДПА)

5. Піскун Катерина (ДПА)

6. Пікульова Катерина (ДПА)

7. Скрипнік Вероніка (ДПА)

8. Митрофайло Вікторія (ДПА)

9. Карандєєва Катерина (ДПА)

10. Штурко Роман (ДПА)

11. Івашина Богдан

12. Мазенко Павло (ДПА)

13. Александрова Оксана

Фізика

1. Котріков Андрій (ДПА)

Хімія

1. Охріменко Єлизавета

2. Штурко Роман

/Files/images/schen_2019/Плакат_ЗНО-2019.jpg/Files/images/schen_2019/Плакат_ЗНО-2019(1).jpg/Files/images/schen_2019/Листiвка_ЗНО-2019.jpg/Files/images/schen_2019/Листiвка_ЗНО-2019(1).jpg

/Files/images/schen_2019/o_1clvq111p1dca48ppsus543hha.png

1._Нормативно-правове_забезпечення._Реeстрацiя_ЗНО-2019

2._Формування_комплектiв_документiв._ЗНО_-_2019

3._Iнформацiйно-розяснювал_на_робота._Реeстрацiя_ЗНО-2019

ДО УВАГИ УЧАСНИКІВ ЗНО - 2019

Наказом Міністерства освіти і науки України від 28 вересня 2018 року № 1036 затверджено календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року.

Відповідно до наказу реєстрація осіб для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 5 лютого до 25 березня 2019 року. Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО до 18 березня 2019 року.

Звертаємо увагу на те, що додаткового періоду для перереєстрації учасників зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року не передбачено. Тож змінювати реєстраційні дані можна буде тільки до 25 березня 2019 року.

До 30 квітня 2019 року зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання почнеться 21 травня тестуванням з математики і завершиться 13 червня тестуванням з хімії. Тестування з української мови і літератури відбудеться 23 травня, з іспанської, німецької, французької мов — 27 травня, з англійської мови — 28 травня, з фізики — 30 травня, з історії України — 4 червня, з біології — 6 червня, з географії — 11 червня.

Інформацію про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників тестування до 25 червня 2019 року. Результати зовнішнього незалежного оцінювання з математики, української мови і літератури та фізики буде оголошено до 14 червня, з іноземних мов та біології — до 20 червня, з історії України, географії, хімії — до 25 червня.

Реєстрація для участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання окремих категорій осіб, які не мали змоги зареєструватися в основний період (зокрема, учасники антитерористичної операції, особи з окупованого Криму та непідконтрольних Україні територій Донбасу), триватиме з третього до 20-го травня 2019 року. Графік проведення додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання буде оприлюднено до 30 квітня 2019 року. Результати зовнішнього незалежного оцінювання учасники додаткової сесії отримають до 18 липня.

До уваги учасників пробного ЗНО

Участь у пробному тестуванні дасть можливість відчути атмосферу зовнішнього незалежного оцінювання та дізнатися про всі етапи його проведення.

Реєстрація для участі у пробному ЗНО триватиме з 8 до 31 січня 2019 року. Зареєструватися можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Пробне ЗНО з української мови і літератури відбудеться 16 березня, з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької) — 23 березня. У день проведення пробного тестування кожний зареєстрований учасник може пройти тест з одного навчального предмета.

Результати пробного ЗНО для осіб, які введуть свої відповіді до спеціального сервісу, буде оприлюднено на інформаційних сторінках: з української мови і літератури — 22 березня, з інших предметів — 29 березня.

Зміст сертифікаційних робіт відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 03 лютого 2016 року № 77 «Про затвердження програм зовнішнього незалежного оцінюванню для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти» (ці ж програми були чинними під час розроблення тестових завдань 2018 року).

Переклад завдань сертифікаційних робіт з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії здійснюватиметься кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською та угорською мовами.

Звертаємо увагу, що реєстрація для проходження пробного ЗНО не передбачає автоматичної реєстрації для участі в основній сесії ЗНО. Результати пробного ЗНО не буде зараховано як оцінки за державну підсумкову атестацію та не буде використано для участі в конкурсному відборі під час вступу до вищих навчальних закладів.

ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ У ФОРМІ ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ

Результати зовнішнього оцінювання із трьох навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації (за шкалою 1–12 балів) за освітній рівень повної загальної середньої освіти для учнів закладів загальної середньої освіти, які в 2019 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти:

  • українська мова і література (частина з української мови) (обов’язково);
  • математика або історія України (період ХХ — початок ХХІ століття) (на вибір випускника);
  • один з предметів із запропонованого вище переліку (на вибір випускника).

Учням, які виберуть для проходження державної підсумкової атестації іноземну мову, результат за ЗНО буде зараховано як результат за ДПА (за шкалою 1–12 балів), залежно від рівня, на якому вони цю мову вивчали:

  • для тих, хто вивчав мову на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання всіх завдань;
  • для тих, хто вивчав мову на рівні стандарту або академічному, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань 1–32, 39–43, 49–53, 59.

Відповідно до Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти України, 2019 року під час вступу до вишу зараховуватимуть результати зовнішнього незалежного оцінювання 2017, 2018 та 2019 років з усіх предметів, крім іноземних мов. Якщо як конкурсний предмет встановлено іноземну мову, вступник має право подавати оцінку із сертифікатів 2018 та 2019 років з однієї з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська) на власний розсуд.

Що варто знати, щоб отримати високий (прохідний) бал ЗНО-2019?

По-перше, треба чесно подивитися правді в очі і самому оцінити свої знання. Не за тими оцінками, що стоять у журналі, не для батьків, щоб їх не засмутити, а саме для себе, бо ж рідко хто буде дурити себе сам. Скоріш за все, відповідь буде не дуже весела. Але визнати свої шанси об’єктивно є обов’язковою умовою. Потім, переваривши отриману «таємну» інформацію, згадати відомий вислів давньогрецького філософа Сократа: «Я знаю, що я нічого не знаю». Оце й є ваша відправна точка для успішної здачі ЗНО.

По-друге, на момент початку підготовки до ЗНО бажано знати, який прохідний бал (з усіх наданих сертифікатів ЗНО) був на той факультет, на який ви збираєтеся вступати. Ясно, що рік від року він не однаковий, але й не дуже різниться — у межах похибки. Потім треба з’ясувати, який саме бал ЗНО з української мови та літератури є складовою прохідного бала для вступу до ВНЗ. Цю інформацію отримати важче, бо треба докласти певних зусиль: спитати тих знайомих, хто в поточному році став студентом омріяного вами факультету, пошукати відомості на сайтах приймальних комісій, зателефонувати до приймальної комісії по закінченні вступної кампанії, шукати інші варіанти отримання інформації. Знання орієнтовного бала, на який ви маєте вийти у підсумку, є важливим для відповіді не тільки на питання, коли починати підготовку, але й зорієнтує, чи зможете ви самостійно підготуватися до здачі зовнішнього незалежного оцінювання або потрібен досвідчений репетитор ЗНО.

По-третє, попередні кроки мають відкрити вам перспективу підготовки і бажаного результату ЗНО. Незалежно від обраного способу підготовки, пам’ятайте, що головне – це систематична, наполеглива, копітка робота. З досвіду можу сказати, що починати готуватися одинадцятикласникам до ЗНО з української мови та літератури треба не пізніше вересня, щоб цей процес йшов без напруження і максимально результативно. В залежності від базових знань та бажаного результату – не менше 4 годин на тиждень. Це мінімум. Якщо базові знання не високі, є сенс починати у 10 класі на зимових канікулах. Продовжити у 11 класі, не збавляючи темпу, — гарантовано отримаєте прохідний бал у ЗНО!

На що звернути увагу учасникам тестування

Навчальний рік увійшов в активну фазу, і все більше випускників цікавляться змістом і процедурами зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року.

Програми ЗНО

Зміст сертифікаційних робіт відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 03 лютого 2016 року № 77 «Про затвердження програм зовнішнього незалежного оцінюванню для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти».Ці ж програми були чинними під час розроблення тестових завдань 2018 року.

Випускники шкіл

Випускникам закладів загальної середньої освіти результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів буде зараховано як результати державної підсумкової атестації. Ці учасники мають обов’язково скласти з:

· української мови і літератури;

· математики або історії України (на вибір учасника);

· ще одного предмета із переліку (історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, а також англійська, іспанська, німецька або французька мова).

Учні, слухачі, студенти закладів професійної або вищої освіти

В 2019 році учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які цього року завершуватимуть здобуття повної загальної середньої освіти, обов’язково проходитимуть державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання з двох предметів: з української мови і математики або історії України (період ХХ – початок ХХІ століття) на вибір.

Як відомо, у 2018 року для вказаної категорії осіб обов’язковою була державна підсумкова атестація у формі зовнішнього незалежного оцінювання лише з української мови.

Інклюзивний компонент ЗНО

Український центр продовжує приділяти значну увагу посиленню інклюзивного компоненту оцінювань, тож 2019 року особи з порушеннями зору матимуть можливість пройти зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури, математики, історії України та біології: завдання будуть надруковані рельєфно-крапковим шрифтом Брайля.

Окрім цього, 2019 року пройде апробація технології проведення зовнішнього незалежного оцінювання для осіб із глибокими порушеннями зору, яка передбачає використання комп’ютерної техніки та спеціальних програмних засобів для сліпих і слабозорих людей. Апробація відбудеться під час додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, математики, історії України та біології.

ПРОБНЕ ЗНО-2019: ХОЧЕТЕ СЕБЕ ПЕРЕВІРИТИ — РЕЄСТРУЙТЕСЯ!

/Files/images/gruden_2018/Probne-1.jpg

Участь у пробному тестуванні дасть можливість відчути атмосферу зовнішнього незалежного оцінювання та дізнатися про всі етапи його проведення.

Реєстрація для участі у пробному ЗНО триватиме з 8 до 31 січня 2019 року. Зареєструватися можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Пробне ЗНО з української мови і літератури відбудеться 16 березня, з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької) — 23 березня. У день проведення пробного тестування кожний зареєстрований учасник може пройти тест з одного навчального предмета.

Результати пробного ЗНО для осіб, які введуть свої відповіді до спеціального сервісу, буде оприлюднено на інформаційних сторінках: з української мови і літератури — 22 березня, з інших предметів — 29 березня.

/Files/images/jovten_2018/Без названия.jpg

Навчальний рік увійшов в активну фазу, і все більше випускників цікавляться змістом і процедурами зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року. Тож повідомляємо, що зміст сертифікаційних робіт відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 03 лютого 2016 року № 77 «Про затвердження програм зовнішнього незалежного оцінюванню для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти» (ці ж програми були чинними під час розроблення тестових завдань 2018 року).

Випускникам закладів загальної середньої освіти результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів буде зараховано як результати державної підсумкової атестації. Ці учасники мають обов’язково скласти:

– українську мову і літературу;

– математику або історію України (на вибір учасника);

– ще один предмет із переліку (історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, а також англійська, іспанська, німецька або французька мова).

/Files/images/jovten_2018/graf2019.png

Стали відомі терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2019 році.

Наказом МОН України від 28 вересня 2018 року № 1036 затверджено календарний план підготовки та проведення ЗНО.

Реєстрація учасників триватиме з 5 лютого до 25 березня 2019 року. Керівники закладів освіти матимуть змогу реєструвати своїх учнів для складання ДПА у форматі ЗНО до 18 березня.

Зверніть увагу! Додаткового періоду для перереєстраціїучасників ЗНО 2019 року не передбачено. Тому змінити дані можливо буде лише у визначені терміни – до 25 березня.

До 30 квітня 2019 року учасники зможуть завантажити зі своїх інформсторінок запрошення-перепустки з указаним часом та місцем проведення тестувань.

Графік ЗНО-2019

5 лютого - 25 березня Реєстрація на ЗНО
до 30 квітня Розміщення на інформаційних сторінках учасників запрошень-перепусток
21 травня - 13 червня Основна сесія ЗНО
21 травня Математика
23 травня Українська мова та література
27 травня Іспанська мова
27 травня Німецька мова
27 травня Французька мова
28 травня Англійська мова
30 травня Фізика
4 червня Історія України
6 червня Біологія
11 червня Географія
13 червня Хімія
Оголошення порогових балів "склав/не склав"
до 13 червня Математика, українська мова і література, фізика
до 19 червня Іноземні мови, біологія
до 24 червня Історія України, географія, хімія
Оголошення результатів ЗНО
до 14 червня Математика, українська мова і література, фізика
до 20 червня Іноземні мови, біологія
до 25 червня Історія України, географія, хімія
26 червня - 12 липня Додаткова сесія ЗНО
Графік буде повідомлено до 30 квітня
до 18 липня Оголошення результатів ЗНО додаткової сесії

/Files/images/listopad_2018/1-617x381.png

ЗНО в 2019 році: обов'язкові предмети, зміни

та доповнення

Впровадження в освітню систему України загальнодержавної екзаменації у форматі ЗНО стало не надто приємною новиною для випускників. Втім, до будь-яких змін рано чи пізно можна звикнути, тому сьогодні випускники вже сприймають такий стан речей як даність. Більше того – вони намагаються здавати екзаменаційні тести як можна краще.
Для одинадцятикласників атестація знань є не просто процедурою, необхідною для одержання документів про закінчення школи, але і ключем, що відкриває двері в майбутнє висококласного спеціаліста. Сертифікати з балами за ЗНО є обов'язковим документом при подачі заяв у Внз країни, а вагома сума зароблених очок» — гарантією того, що абітурієнт стане студентом бюджетного замовлення і буде отримувати стипендію.
Природно, для цього треба добре попрацювати і присвятити останній шкільний рік підготовці до екзаменації. Успішність здачі ЗНО має пряму залежність від того, скільки часу ви приділите самопідготовки, відвідування репетиров і підготовчих курсів. Крім того, варто підготуватися до тестів психологічно, а для цього потрібно добре орієнтуватися в регламенті ЗНО і заздалегідь знати про можливі зміни в структурі квитків!

Що може змінитися в ЗНО 2019 року?


Навіть самі незначні зміни в процедурі ЗНО можуть стати неприємним сюрпризом, якщо ви дізнаєтеся про них надто пізно. Що вже говорити про кардинальні зміни, які ініціює головне екзаменаційне відомство України! Звичайно, робити висновки про конкретні інновації ми будемо на початку нового навчального року, коли комісії затвердять усі положення та інструкції, після чого їх опублікують на офіційному сайті ЗНО. Однак, завдяки виступам чиновників і їх заявами у ЗМІ, вже сьогодні можна спрогнозувати впровадження в освітню життя України низки інновацій.

1. Зменшення строків для вступу


Дане нововведення ще проходить стадію обговорення. Справа в тому, що раніше сертифікатами можна було користуватися протягом трьох років — наприклад, якщо ви здавали ЗНО в 2016 році, то могли розраховувати на отриманий бал в 20162017 і 2018 році. Пізніше сертифікати з англійської, іспанської, німецької та французької мов були зроблені одногодичными. З 2018 року вони діють у скороченому режимі, оскільки в цьому освітньому періоді була кардинально змінена процедура сертифікації іноземних мов.
На сьогоднішній день фахівці з головного органу по контролю якості знань ведуть активні дискусії з даного питання. Одні виступають за те, щоб з 2019 року всі сертифікати стали річними. Інші говорять, що після остаточного затвердження структури і змісту квитків для екзаменаційної сесії можна буде знову зробити всі сертифікати багаторазовими, щоб мати можливість вступати без повторних випробувань була у тих, хто, наприклад, пропустив рік з-за хвороби або вирішив після іспитів відслужити в армії.

2. Адаптація ЗНО для дітей-інвалідів по зору


Представники Центру якості знань заявляють, що до 2019 року загальноукраїнські іспити будуть нарешті адаптовані для дітей, які є інвалідами по зору. Для них матеріали будуть друкувати за допомогою шрифту Брайля. Поки що для тестування таких учнів використовуються тільки зошити із збільшеним шрифтом, проте вони не дуже зручні для хлопців, які вчили предмети за підручниками і посібниками для сліпих та слабозорих.
Крім того, дітям з інвалідністю буде дозволено писати тести довше (до трьох годин), а для дітей з обмеженими фізичними можливостями обіцяють підвищити комфортність аудиторій для екзаменації.

/Files/images/listopad_2018/zno-v-2019-roc-obovyazkov-predmeti-zmni-dopovnennya_2.jpeg

З 2019 року квитки для слабозорих почнуть публікувати шрифтом Брайля

3. Дворівневий іспит з іноземної мови
Вже з 2018 року учням належить здавати французька, англійська, іспанська та німецька мови на підставі нового екзаменаційного підходу – тепер квиток буде включати завдання двох рівнів складності (В1 і В2 за загальноєвропейської класифікації). Втім, в освітньому відомстві їх називають інакше – завданнями академічного і профільного рівнів.
Інновації в сфері іноземних мов назрівали вже давно – ще в 2017 році випускникам кількох шкіл Київської, Одеської та Львівської областей було запропоновано пройти пробний тест, на підставі якого Центр оцінювання знань зробив висновки про доцільність поширення такої практики на всю територію України. Ще одне нововведення в даному ЗНО – включення до квиток частини з аудіюванням (тобто перевіркою того, наскільки випускники успішно оволоділи навичками розуміння іноземної мови на слух).
Також у ЗМІ є інформація про те, що вже до 2019 року ЗНО з іноземних мов може увійти в число обов'язкових для всіх випускників. Зараз його складають тільки ті, хто навчався в профільному класі (у цьому разі відмітка йде в колонку госаттестации у випускних шкільних документах), а також школярі, яким для вступу на обрану спеціальність потрібен сертифікат з балами з іноземним мовам.

4. Скасування ЗНО по російській мові
Учням потрібно пам'ятати, що з недавніх пір цей предмет виключений із списку варіативних ЗНО – тепер іспит з нього здавати не можна. Якщо ви хотіли здати саме цей предмет – терміново змінювати плани.

5. Мінімальний прохідний бал
Нагадаємо, що ще пару років тому не здати ЗНО було просто неможливо – сертифікати видавали абсолютно всім, хто з'явився на цей вид підсумкової атестації. Новий підхід передбачає, що учень повинен набрати хоча б якийсь мінімум балів, щоб отримати відмітку на рівні «задовільно». На сьогоднішній день мінімальні бали з дисциплін ЗНО виглядають так:

 українська мова та література – 24 тестових бали з 104;

 історія України – 27 тестових балів з 94;

 математика – 11 тестових балів з 62;

 біологія – 23 тестових бали з 76;

 географія – 27 тестових балів з 92;

 хімія і фізика – мінімум 17 тестових балів з 80;

 англійська, французька, іспанська, німецька мови – 14 балів з 56 можливих.


6. Можливість перевірити знання на пробному тестуванні

Вартість написання пробних тестів ЗНО з кожним роком стає все вище
Щорічно вартість участі у пробних тестах трохи підвищується. Наприклад, якщо в 2017 році можна було здавати пробне ЗНО, заплативши внесок у розмірі 120 гривень, то в 2018 він склав 129-137 гривень. Ціна демо-ЗНО залежить від регіону проживання випускників. Наприклад, менше платять одинадцятикласники з освітніх установ таких областей як Житомирська, Сумська, Полтавська, Хмельницька, харківська та Вінницька, а підвищена вартість затверджена для Одеської, Дніпровської та Київської областей країни.
Сказати, як буде змінюватися сума внеску за пробний тест у 2019 році, поки не представляється можливим. Виходячи з практики минулих років, це збільшення може виразитися 10-20 гривнями. Запис на демо-тести зазвичай починається з 10 січня і закінчується останнім січневим днем, а самі пробні ЗНО проходять за півтора місяці до дати, на яку призначений основний іспит.

Предмети ЗНО-2019

/Files/images/listopad_2018/zno-v-2019-roc-obovyazkov-predmeti-zmni-dopovnennya_1.jpeg

Розмова про інновації в квитках можна буде вести тільки після чергової сесії ЗНО. Вивчивши роботи випускників 2017/2018 року, комісія зможе зробити висновки про необхідність додаткових правок і змін. Поки можна сказати, що останні роки стали періодом відносного «затишшя» — квитки з предметів, по більшій частині, вже є відпрацьованими, так що революційні зміни в їх структурі відбуваються досить рідко. Для загального розуміння ситуації коротко проаналізуємо квитки останнього зразка.

ЗНО з української мови та літератури

Екзаменаційна робота, як і раніше, включає 58 завдань, для вирішення яких відводиться 180 хвилин. Всі завдання розподілені на три частини:

 частина 1 – завдання, що перевіряють знання і навички з української мови (їх 33);

 частина 2 – завдання з цього розділу перевірять, наскільки добре учень знає українську літературу (їх 24);

 частина 3 – в даному розділі випускнику належить написати твір.
 частина завдань (а саме– №1-№23 №29-№33 та №58) є особливо важливою, оскільки бали за неї переводяться до позначки для підсумкового шкільного атестата.

ЗНО з математики

Іспит триває 180 хвилин, протягом яких доведеться поламати голову над 33 завданнями. Вони можуть бути досить простими – у вигляді невеликих тестових завдань з варіантами відповіді, завдань на встановлення відповідності між двома наборами елементів або записом короткої відповіді. Останні три завдання – найскладніші. Їх потрібно максимально детально розписати, аргументувавши хід рішення, накресливши графік або побудувавши геометричну фігуру. Зверніть увагу, що задачки №1-№28 та №31-№32 особливо важливі – сума балів за них перекладається і фіксується у вигляді оцінки в шкільному атестаті.

Бали, отримані за тестування, впливатимуть на оцінки в шкільному атестаті

ЗНО з історії

Один з найбільш об'ємних квитків серед усіх предметних ЗНО – в ньому міститься цілих 60 завдань! Тести пропорційно розподілені на дві частини (по 30 штук), одна з яких присвячена історії України від початку 20-го століття і по наші дні, а друга – історичним подіям з найдавніших часів і до кінця 19-го століття. При цьому потрібно відзначити, що часу на історію відводиться не так уже й багато – всього 150 хвилин. Завдання №1-№23 №24-№26 та №27-№30 мають окрему цінність – на підставі балів, отриманих за ці питання, учням виставлять підсумкові оцінки в атестатах.

ЗНО з фізики

У цьому квитку містяться всього 34 тесту та завдання, на які виділено 180 хвилин. Даний іспит передбачає три види завдань:

 тести з єдиним вірним відповіддю;

 робота з логічними парами;

 завдання, які потрібно буде коротко розписати, щоб дати вірну відповідь.
Підсумки тесту є не тільки підставою видачі сертифікатів для вступу, але і переводяться у 12-ти бальну шкалу для атестаційної позначки.

ЗНО по біології

Біологічний тест включає 50 завдань, причому вирішувати їх потрібно встигнути за 120 хвилин. Втім, завдання в цьому ЗНО не надто складні, деякі з них представлені простими тестами з єдиним вірним відповіддю, інші полягають у створенні зв'язків між двома колонками елементів, а остання частина передбачає вибір трьох відповідей з наданих варіантів. Весь тест враховується як в сертифікаційних балах, так і при виставленні оцінки для шкільного атестата.

ЗНО з географії

Учні, які обрали для себе цей предмет, повинні будуть впоратися з 58 тестами за 150 хвилин. Усі завдання представлені у вигляді тестів з одним або трьома відповідями з запропонованого переліку, або з логічними задачками парами і короткою відповіддю. Всі бали переводяться в дві шкали – по одній виставляється бал ЗНО, а з іншого – оцінка за 12-ти бальною системою для атестата.

ЗНО з іноземних мов

У 2019 році українським школярам потрібно не тільки читати і писати іноземною мовою, але і сприймати його на слух в частині аудіювання
Цей іспит безліч разів зазнавав змін, тому вам варто уважно вивчити його структуру та зміст. ЗНО нового зразка складається з чотирьох частин, кожна з яких перевірить певні мовні навички та вміння.

Основними елементами екзаменаційної роботи є:

· Аудіювання – недавня інновація від Центру вимірювання якості знань, яка доставить одинадцятикласникам чимало складнощів. На жаль, мало в якій школі вчать сприймати іноземну мову на слух. Учнів звичайних шкіл, досить буде показати, чи можуть вони вибрати з усього аудиофрагмента потрібні відомості — наприклад, оцінивши правильність тверджень. А ось представникам лінгвістичних класів доведеться показати набагато більше навичок – на слух необхідно сприймати не просто зміст тексту, але й окремі факти у вигляді імен, назв річок, озер, міст, дат, інструкцій і т. д. При цьому розробники тестів включили в них досить різноманітну тематику – від сім'ї, хобі, професій і відпочинку до подорожей, свят, туризму і навіть ролі України у світовому співтоваристві;

Читання – одинадцятикласникам, які вчили іноземну мову в рамках шкільної програми, потрібно буде показати, наскільки добре вони вміють шукати інформацію і розуміти зміст прочитаних фрагментів. Лінгвістичні класи продемонструють, наскільки успішно їх навчили розуміти контекст і загальну ідею тексту. Тут учням запропонують попрацювати з газетними статтями, особистим листуванням, рецептами і навіть інструкціями, які зазвичай друкують на упаковці товарів;

Навички застосування іноземного мови – у цій частині квитка випускники попрацюють з текстами (до 450 слів для звичайних школярів, до 550 – для профільних класів), показавши навички аналітичного розбору;

Лист – всього один, але зате дуже непросте завдання, в якому потрібно буде заповнити анкету, написати лист або запрошення (для звичайних школярів), а для випускників-лінгвістів ця задача ускладнюється вимогою писати докладно, підкріплюючи свої слова фактами та аргументами.


Звертаємо вашу увагу, що в новому ЗНО завдань набагато більше, ніж було в старих варіантах – 59 замість 43-х. У атестаційної позначці враховуються бали за завдання №1–№32 та №49–№59.

Подача сертифікатів у Вузи

/Files/images/listopad_2018/fa-1-6.jpg

Бали, отримані за ЗНО, визначать ваше положення в списках абітурієнтів
Не виключено, що в 2019 році відбудеться чергова хвиля скорочень. Можливість писати багато заяв призводить до того, що пропадають бюджетні місця – зараз вони розподіляються адресно кожному з абітурієнтів, хто має вищі позиції в загальному рейтингу. Коли абітурієнт приносить оригінали в один із зазначених Вузів, інші місця, які він обіймав, залишаються незаповненими, так як тепер списки вступників вгору не піднімаються.
Втім, ця новина стосується лише тих, хто претендує на бюджет – контрактники можуть писати і більше заяв. Окремо нагадаємо батькам і учням, що всі документи тепер приймаються ВУЗами тільки в електронному форматі – особистої присутності в приймальній комісії від вас не вимагається.

Кiлькiсть переглядiв: 457

Коментарi